Paweł Szymczyk

Mam na imię Paweł i jestem doświadczonym inżynierem oprogramowania, specjalizującym się w ekosystemie Java. W swojej pracy korzystam z popularnych bibliotek takich jak Spring Boot i Micronaut. Pracuję z Apache Kafka od 2014 roku, zdobywając wiedzę zarówno w obszarze natywnego sterownika, administracji klastra, jak i przetwarzania danych za pomocą biblioteki Kafka Streams.

Dzięki temu doświadczeniu, mogę swobodnie porozumiewać się z innymi programistami, architektami oraz inżynierami odpowiedzialnymi za jakość oprogramowania. W 2020 roku postanowiłem podzielić się swoją wiedzą i przedstawić Kafkę w kontekście dla programistów oraz architektów systemów.

Prowadzony przeze mnie warsztat wyróżnia się tym, że nie koncentruje się na zagadnieniach związanych z przetwarzaniem Big Data, analityką czy administracją klastra. Zamiast tego, skupiam się na praktycznych aspektach implementacji Apache Kafka w codziennej pracy inżyniera oprogramowania.

Specjalizacja:
Architektura i implementacja Apache Kafka, Transactional API, Kafka Streams, Spring Kafka

Jan Kowalski

Jestem otwartym i pełnym pasji programistą. Z ogromnym zainteresowaniem poznaje nowych ludzi, narzędzia, wzorce i praktyki tworząc tym samym bogatą ścieżkę rozwoju zawodowego. Moja kariera rozpoczęła się od specjalizacji w języku SQL, kolejno przez pogłębianie umiejętności w programowaniu obiektowym w języku Java, zapoznając się z wzorcami projektowymi MVC w frameworku Rails, eksplorując tajniki programowania funkcyjnego w języku Scala jak również odkrywając potencjał baz NoSQL oraz tajników chmur obliczeniowych. Uwielbiam automatyzację jednocześnie będąc zwolennikiem zdrowego rozsądku i praktyk opartych na naukowym podejściu.

Stawiam na wykorzystywaniu cudzych błędów jako cennych lekcji życiowych. Jedna z moich ulubionych książek to "Black Box Thinking", inspiruje mnie do ciągłego doskonalenia się. W trakcie swojej drogi zawodowej prowadziłem wiele warsztatów które pozwoliły mi na dogłębne opanowania tajemnic skalowalności i wydajności systemów informatycznych.

Specjalizacja:
Architektura systemów rozproszonych z Apache Kafka, Apache Flink, Confluent Platform

Daniel Fąderski

Jestem inżynierem oprogramowania pracującym od 2017 roku w technologiach JVM. Uwielbiam również programować w języku Python. Na co dzień zajmuję się rozwojem i utrzymywaniem systemu Hermes zbudowanego w oparciu o Apache Kafka. Hermes jest projektem Open Source który od lat sprawdza się na środowiskach produkcyjnych przetwarzając setki tysięcy wiadomości na sekundę.

Praca nad tym systemem, zapewnienie wysokiego poziomu SLA oraz niskiego czasu odpowiedzi pozwoliło mi zrozumieć jak należy projektować i budować wysoko wydajne systemy rozproszone. 

Podczas moich warsztatów skupiam się na tym, aby przekazywane informacje były w pełni zrozumiałe i przystępne dla odbiorców.

Jestem nieustannie skoncentrowany na rozwoju. Pasjonuje mnie proces uczenia się i czerpanie inspiracji z nowo zdobytej wiedzy, którą staram się aktywnie wykorzystywać.

Specjalizacja:
Wydajność, architektura i budowanie systemów rozproszonych w oparciu o Apache Kafka.